Blog

Tasarım Bez Çanta Nedir?

tasarım bez çanta nedir

Reklam ürünü olarak kullanılan tasarım bez çanta modelleri çoğu işletme ve organizasyon tarafından tercih edilmektedir. Kalitesi ve baskısı ile ön plana çıkan bu ürünler, beraberinde pek çok yeni müşteriyi de getirmektedir. Bu nedenle de pek çok işletme reklamlarını bu ürünler aracılığı ile gerçekleştirmektedir. Oteller, dernekler, eczaneler, belediyeler, büyük işletmeler ya da optik mağazaları baskılı bez çantalar aracılığı ile firma bilgilerini yeni kimselere tanıtabilmekte ve marka bilinirliğini artırmaktadır.

Tasarım bez çantalar aslında baskılı bez çantalara göre biraz daha farklıdır. Baskılı bez çantalarda klasik bir yöntem uygulanmaktadır. Firmaya ait logo, slogan ya da iletişim numaraları düz bir zemin üzerine basılarak müşterilere teslim edilmektedir. Tasarım bez çantalarda ise müşterilerin kendi belirledikleri tasarımlar çantalara aktarılmaktadır. İsletmeler ve firmaların konseptine uygun tasarımlarda bez çanta üretimi yapılarak, daha dikkat çekici çanta modelleri ortaya çıkmaktadır.

Tasarım Bez Çanta Modelleri

 

Tasarım bez çanta modellerinde müşteriler hayal güçlerini kullanarak çok farklı tasarımlara imza atabilmektedir. Çok büyük firmalara ait bez çanta modellerinde bu örneklere rastlamak da mümkün olabilmektedir. Farklı renklerde bezlerin üzerine ofset ya da transfer baskı yöntemlerinin uygulanması neticesinde farklı ürünler elde edilebilmektedir. Özellikle tekstil mağazalarında alışveriş yaparken kullanılan bez çanta modelleri de yine bu kategoriye örnek olarak gösterilebilmektedir.

Tasarım bez çanta modellerinde ana unsur elbette baskıdır. Baskının kalitesi, ürünün boyutları ve transfer işlemi ürünün kalitesini de ortaya koymaktadır. Bu nedenle de müşterilerin firmalarına tasarımını yaptıracağı bez çantalar için https://www.reklamcanta.com/ gibi işinde yetkin ve kaliteli firmalar tercih etmesi güzel sonuçlar ortaya çıkması için önemlidir.

Renk seçimi, baskısı yapılacak olan tasarım, bezin kalitesi ve buna benzer pek çok unsur yine kaliteli tasarım bez çanta modelleri ortaya çıkarılabilmesi için de dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Tasarım bez çanta modellerinde farklı fikirler ortaya atılmakta ve daha önce görülmemiş ürünler ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı da tasarımı yapacak olan kişinin de hayal gücü yüksek olan kişiler arasından seçilmesi, kaliteli ürünlerin ortaya çıkarılabilmesi açısından çok büyük önem taşımaktadır.